Chegem вино и неговите карактеристики

Може да се „дружите“ со часови во специјализирани продавници за алкохол, испитувајќи ги „типовите вино“, а во исто време да не изберете ниту едно од нив, но можете да одите десно до полицата на абхазиските производи и да уживате во рафинираниот вкус, блага арома и уникатен вкус во вечерните часови..

Една од производите што можат да ги реализираат посакуваните карактеристики за вкус пред своите потрошувачи е виното Chegem. Ги содржи сите најдобри што регионот на сончевото вино е во можност да го понуди својот обожавател. Овие се пијалоци кои не само што се паметат по нивната харизма, туку и се в inубуваат во себе од првите голтки.

Знаете ли? Во 2006 година, во Prodexpo, Chegem виното освои сребрен медал.

Таа е направена од мешавина од најдобри сорти на црвено грозје со употреба на автентична технологија, која е веќе многу вековипренесена од генерација на генерација. Исто така, забележуваме дека ова вино нема рок на траење. Секоја година станува сè побогат и интересен..

Боја

Визуелната конзистентност се заснова на црна сенка на малина..

Мирис

Букетот се радува со изразени сливи суви црни бобинки и мастило.

Вкус

Основата на гастрономските индикатори е претежно висока киселост и сувост. Една мала горчина и строгост се слуша во попладневните часови..

Како да разликувате лажен од оригиналотКога купувате - црвено вино - во продавниците на вашиот град, обидете се да посветите посебно внимание на нијансите што го одредуваат високиот квалитет на производите.
Chegem вино како да купите оригинален пијалок

Современиот пазар на алкохол денес, за жал, е презаситен со голем број фалсификати, што значи дека несовесниот став кон изборот може негативно да влијае на искуството за запознавање со одредено собрание. Особено, ако не сакате да ја направите погрешно пресметување на купувањето на Chegem, ве молиме контактирајте го внимание на:

 • Шише Пијалокот доаѓа во оригинален сад направен од затемнето стакло, што не дозволува алкохолот да се влошува од директно изложување на сончева светлина.
 • Квалитетот на дизајнот. Технолозите на фабриката за вино и вода во Абхазија внимателно ја следат секоја фаза од процесот на производство, исклучувајќи го каков било брак, вклучувајќи стаклени чипови, истекување на лепак или оштетени корпи.
 • Акцизен печат. Секое странско собрание за вино мора да се продава со акциза. Отсуството на овој заштитен елемент автоматски предизвикува сомнежи за автентичноста на производот..
 • Чистота. Довербајте производи кои се ослободени од нечистотии. Претставниците на компанијата Вина и вода од Абхазија сметаат дека седиментот, заматеноста и другите неоплазми не треба да ги вознемируваат очите на потрошувачот.
 • Место на стекнување. Во никој случај не верувајте во тезгите, намирниците и другите сомнителни продажни места. Обидете се да купите вкусно абхазиско вино Chegem само во специјализирани алкохолни пијалоци, каде што може да ви бидат обезбедени сертификати за квалитет на барање.
Знаете ли? Во 2009 година, портфолиото на наградите Чегем се здоби со злато од Prodexpo.

Како да се служи

Така што - црвеното суво вино - не предизвикува непријатност за време на дегустацијата, обидете се да ја комбинирате нејзината презентација со фундаменталното класичен критериуми потрошувачка. Прво на сите, изладете го производот на 16-18 степени. Така, ќе добие посветла и поизбалансирана арома..
Chegem вино како да сервира пијалокЗгора на тоа, презагреаното собрание ќе вознемири од интоксикаторната суровост и суперхурените - ќе скрие многу предности на вкусот. Снабдувањето со овој алкохол треба да се спроведува строго во високи чаши на тенка нога. Тие ќе ви овозможат да ја истражите исклучителната боја на производот, како и да отворите одлични услови за познавање на повеќеслојни ароми..

Со кои производи се комбинира

За да добиете најпријатно искуство од дегустација на црвени абхазиски вина, не заборавајте да ги организирате квалитет гастрономски придружба.
Chegem на вино со кој да се служи овој пијалок

Chegem најдобро се служи со овошје, ладно месо, топла чинија, сирење и не многу слатки десерти. Во исто време, потпирајќи се на гореспоменатите лојални гастрономски парови, секогаш можете да ги земете предвид вашите лични барања и желби.

Други намени

Долготрајниот вкус Chegem во својата чиста форма може да ве носи, затоа препорачуваме да се грижите однапред за дополнителни состојки кои ќе ви овозможат да создадете врз основа на абхазиско вино уникатен коктел.
Chegem за вино се користи во коктели

Најинтересните рецепти што ќе ви овозможат да ги разгледате карактеристиките за вкус на познатиот пијалок вклучуваат мешавини Буда, Пеги, Бургундија, Дубон, Амонтиладо, Кварталд и Сликарство.

Знаете ли Вино и вода капацитети на Абхазија годишно го снабдуваат пазарот со повеќе од 2,5 милиони шишиња алкохолни пијалоци.

Пијалоци од иста класа и вкус

Во случај да навлезете во алкохолен бутик и да не пронајдете абхазиско вино Chegem на своите полици, препорачуваме да погледнете други брендови кои имаат слични карактеристики за дегустација и се во истиот опсег на цени. Овие производи вклучуваат:

 • ТИНИ Росо. Демонстрира интензивна рубинска боја и експресивен вкус на црвените плодови. Кај ароматските индикатори, особено се разликуваат виолетовите тонови.
  Вино ТИНИ Росо
 • Сармиентос де Тарапака Мерлот. Пијалок со интензивна рубинска боја со светла арома, во која се слушаат ноти од бел пипер и зрело овошје. Карактеристиките на вкусот се потенцираат со повеќеслојните нијанси на зрели танини..
 • Covinca Vina Oria Garnacha Carinena DO. Има црвена нијанса на теракота и арома на овошен-бери. Нијансите на малини, капини и цреши се јасно видливи по вкус..
 • Леон де Тарапака Карменер. Рубин алкохол во боја со нежни виолетови рефлексии. Трагите од бело чоколадо, тутун, кафе, пиперка и ванила се чувствуваат во неговата арома. Вкусот во овој случај се заснова на комбинација на танини и зрело овошје..
  Вино Леон де Тарапака Карменере

Историска позадина

Чегем е вино на Абхазија, чија историја започнува во 2002 година. Тогаш, овој пијалок за прв пат ја напушти линијата за шишиња во вина и вода од претпријатијата во Абхазија. Производот е именуван по едно од најубавите места во земјата, што е национално имот.
Chegem вино и историјата на овој пијалок

Вина и води на Абхазија е голема компанија, која вклучува неколку винарии, вклучувајќи ја и винаријата Сухуми, која во 1999 година беше модернизирана со најнова технологија.

Нежен и повеќеслоен пијалок со своја природа

Избор на алкохол меѓу претставниците на абхазискиот вкус, сигурно ќе обрнете внимание на Чегем. Ова е нежен и незаборавен производ кој е совршен за секој празник. Тие можат да го осветлат вечерниот одмор, како и да го надополнат одбележувањето на кој било настан..
Вино Chegem е одличен додаток на празничната маса

Покрај тоа, овој пијалок може да се ужива како во чисти форма и користејќи го како основите за правење коктели. Всушност, дегустаторот има право да избере што сака да прави со производот и какви впечатоци сака да ги добие од неговите примероци.

Посетете ја најблиската продавница за алкохол денес за да уживате во еден од најпаметните пијалоци во вечерните часови, покажувајќи го целиот богат вкус на Абхази.
Сподели на социјалните мрежи:

» » Chegem вино и неговите карактеристики