Ешер вино и неговите карактеристики

Обидувајќи се да уживате во софистицираните вкусови на алкохолни пијалоци, вие оправдано не можете да ги поминете производите на компанијата Вина и водата на Абхазија. Секој претставник на познатата фабричка линија е олицетворение на нетривијална гастрономска природа, способен да даде многу светли бои и емоции.

Особено, виното Ешер треба да се припише на пијалоци загарантирани да не ве вознемируваат за време на процесот на дегустација. Ова е алкохол, кој совршено ја надополнува секоја романтична вечер и бучна забава со својата природа..

Знаете ли? Виното го добило името по Ешер во чест на селото кое се наоѓа на морскиот брег помеѓу Света и Сухум. Тие тука прават стотици години вино..

Абхазиското ешерово вино е црвено полусув склопување со јачина од 11% со експресивна органолептичка основа.

Овој алкохол се создава главно од сорти на црвено грозје со додавање на мал дел од изобала. Во исто време, собирањето на основата за создавање на пијалок го прават само мажите од октомври до декември.

Потоа бобинките се ставаат во буриња и се мелат, а потоа се оставаат 3-4 дена за ферментација. Готовото вино е старо во дабови садови, што му дава светли гастрономски и ароматични бои.

Боја

Визуелните перформанси се засноваат на елегантна рубинска боја.

Мирис

Пријатната арома на алкохол крие експресивни сливи од јагоди и други црвени бобинки.

Вкус

Хармоничен вкус со допир на овошје и Бери.

Како да купите вистински производ

Како да набавите оригинално ешеро вино од Абхазија

За да купите вистинско абхазиско вино Ешер, мора да размислите за солиден список на нијанси. Ова барање е оправдано со рапидно растечкиот удел на пазарот на фалсификувани производи..Тоа е, со несовесен став кон изборот на алкохол, ќе се сретнете со непријатната потреба да вкусите лажен, кој нема да ги даде посакуваните бои за вкус.

За да се спречи тоа да се случи, и во иднина, можете да купите вистински брендиран абхазиски алкохол во локалните продавници, обидете се да ги запомните основните принципи за избор на високо квалитетен алкохол. Овие вклучуваат:

  • Чистота.

Структурата на абхазиското ешеро вино треба да биде совршено чиста и транспарентна. Било какви нечистотии во овој возрасен алкохол означуваат или лажна природа или непочитување на основните принципи на складирање. Производи за конзистентност не треба да се консумираат.

  • Акцизен печат.

Секогаш ќе најдете акцизен печат на брендиран абхазиски производ. Оваа ставка може да недостасува само ако купите производ во нејзината татковина или во зоната за слободна трговија.

  • Дозвола.

Компанијата за вина и вода на Абхазија внимателно го следи процесот на производство на секој нејзин производ, исклучувајќи ја снабдувањето и продажбата на неисправни производи.

Како резултат на тоа, на брендирани пијалоци нема да најдете стаклени чипови, оштетени корпи, извалкани embossments или нерамномерно залепени етикети. Изгледот треба да биде премија, како и структурата на самиот пијалок.

  • Место на купување.


Обидете се да им дадете предност на малопродажните места каде што, доколку е потребно, на клиентот може да му се обезбедат сертификати за квалитет. Тезгите, намирниците и другите сомнителни продажни места, обидете се да ги заобиколите.

Како да се служи

Како и што да му служиме на абхазиското ешеро вино

Можете да создадете полноправна слика за дегустација околу ова или онојото собрание на вино само ако предност пред класичните принципи на пиење за време на дегустацијата.

Ова треба да го разбере не само искусен дегустатор, туку и обичен потрошувач кој има за цел да добие живописни емоции. Особено, виното на Ешер мора да се флашира во високи чаши со тенка нога и чиста чаша..

Од овие очила, можете лесно да ја научите бојата на склопот и неговиот вкус на ароматични ноти. Исто така е важно да се земе предвид стапката на проток. Брендираниот производ треба малку да се олади, до 16-18 степени. Така, тој ќе најде избалансирани гастрономски акции.

Со кои производи се комбинира

Ако барате совршено вино до месо, можете безбедно да застанете на Ешер. Ова е одлична придружба на кратењата и сите јадења засновани на месо од живина и говеда. Можеби ви се допаѓа и овој алкохол во комбинација со десерти и овошје..

Знаете ли? Денес во асортиманот на компанијата Вина и вода на Абхазија ќе најдете 11 оригинални пијалоци.

Други намени

Ако сте во постојана потрага по нови сензации и сакате да ги исцедите сите органолептични сокови од купениот Ешер, тогаш препорачуваме да ги погледнете коктелите Грозје Раш, Езерото Кекака, Операта, Ројал Виолетова и Лилет.

Секоја од горенаведените миксови ќе ви даде најсветли впечатоци од долг индивидуален вкус, а исто така ќе стане и посебен белег на забава со голем број поканети гости.

Не помалку популарни претставници на компанијата Вина и води на Абхазија

Други видови на линија за производство на компанија за вино Ешер

Ешер е прилично разнобоен пијалок со пријатен вкус, но ако барате разновидност, тогаш треба да ги барате другите претставници на компанијата Вина и вода на Абхазија.

Пијалоците, кои се особено популарни во целиот постсоветски простор, треба да вклучуваат:

  • Лихни. Црвен алкохол со деликатна рубинска нијанса. Има луто богат вкус и нежно ароматично јадро, кое ги трага нијансите на рози и јагоди.
  • Амра. Полусуво вино со рубини црвени контури. Пријатни грозје се слушаат во неговата арома, а сорти на разновидност преовладува во гастрономскиот план.
  • Апсни. Полу-слатка со експресивна нијанса од калинка и нежни возови за бери од арома. Вкусот се заснова на кадифени овошни нијанси..
  • Радеда. Заситена алкохол виолетова-рубин боја со ноти на бобинки по вкус. Ароматската база се изразува со сортен арома на грозје.

Историска позадина

Светло и истовремено нежно вино Ешер го создава компанијата Вина и вода на Абхазија, позната во постсоветскиот простор. Овој пијалок прв пат се појави на полиците во продавниците во 2002 година..

Самата организација е основана во 1930-тите, а првично се викаше вино Абазија. Во моментот, оваа компанија е една од најголемите не само во Сухуми, туку и низ целата земја..

Знаете ли? Индустриското производство на вино на територијата на Абхазија започна само во 30-тите години на XX век.

Нежна и разноврсна природа

Добро вино од ебер Абхазија

Елегантното вино Ешер е создадено специјално за да му даде незаборавно искуство на вкусот од секоја голтка. Пијалокот има свој оригинален шарм и одредена тајност.

Со други зборови, разнобојни гастрономски бои што ќе ги откриете секој момент на дегустација. Флексибилниот карактер на склопување исто така заслужува посебно внимание..

Врз основа на тоа, можете да подготвите голем број на миризливи и незаборавни коктели..

Посетете ја најблиската специјализирана продавница денес и надополнете ја вашата бар со најлежен апхаски пијалок, покажувајќи ја совршената органолептичка рамнотежа. 
Сподели на социјалните мрежи:

» » Ешер вино и неговите карактеристики