Преглед на вино

Речиси секоја земја денес ги презентира своите уникатни традиционални алкохолни производи на пазарот, а Абхазија во овој случај не беше исклучок. Покрај тоа, со сигурност може да се каже дека овој регион има нешто да ги изненади заинтересираните гурмани. Доволно е само да се погледне виното Рудеа, кое со право може да се смета за еден вид посета картичка на абхазиските вина. Произведувајќи се во просториите на претпријатијата за вино и вода во Абхазија, производот веќе успеа да освои повеќе од илјада потрошувачи, и тоа не е изненадувачки, затоа што во секој милилитар на производот лежи харизматична природа која не може да се повтори со кој било друг аналог на суво црвено.

Знаете ли? Радеда во татковината на пијалокот во Абхазија е свадба химна за младенците.

Боја

Во срцето на визуелните перформанси на производот е пурпурно-рубин боја со елегантни рефлексии на црвена боја.

Мирис

Ароматската компонента се изразува со деликатна сортен арома на грозје Изабела со мала киселост.

ВкусГастрономската супериорност на собранието се заснова на комбинација од грозје-јагода. Вкусот е рамномерен и лесен..

Како да купите оригинален производ

Како да го купите оригиналното абхазиско вино Рауд
Процесот на избор на црвено и бело вино - денес е сериозно засенет од голем број фалсификати. Со други зборови, современиот пазар на алкохол е презаситен со фалсификувани производи, што значи дека мора сериозно да размислите за тоа каков вид алкохол е во ваши раце.

За да не направите погрешно пресметување и купување на навистина висококвалитетно абхазиско вино Раме, не заборавајте да го земете предвид следново при изборот:

  • Акцизен данок. Секое шише мора да има акцизен печат на неа. Неговото отсуство е можно само ако купите производ во Абхазија или во зоната за слободна трговија.
  • Место на купување. Не барајте референтни пијалоци во вообичаени намирници и тезги. Висококвалитетниот алкохол се нуди на продажба само во специјализирани алкохолни пијалоци, каде што, патем, секогаш може да ви бидат дадени сертификати.
  • Форма на шише. Радеда е флаширана во класични шишиња со вино со заоблено рамно дно со дрвена плута. На дното на шишето има embossments кои информираат за волуменот и другите карактеристики на садот и производот.
  • Квалитет на дизајнот. Шиширање на пијалоци од страна на фабриката за вино и вода на Абхазија се изведува строго на најмодерната италијанска опрема. Соодветно на тоа, чипови од стакло, траги од лепак, асиметрично наредени етикети - сето тоа е неприфатливо за оригиналниот производ.
  • Конзистентност. Пред да го купите, не заборавајте да се запознаете со изгледот на течноста. Брендирани производи од алкохолни алкохол не треба да имаат талог и заматеност во структурата. Откако ги забележавте овие нијанси, вратете го шишето во полицата, бидејќи во вашите раце веројатно постои неоригинален алкохол со низок квалитет.

Како да се служиОткријте како правилно да го сервирате Радков абхазиско вино
Добро, старо „камен“ - старо вино - треба да се сервира во согласност со основните класични канони. Затоа, пред да служите на Руеда, не заборавајте да го изладите склопот на 16-18 степени. Во овој случај, производот треба да се чува строго на температура од 5 до 20 степени, не повеќе и не помалку. Инаку, карактеристиките на вкус на производот се искривени. Снабдувањето со овој алкохол се изведува во високи чаши на тенка нога со чиста чаша. Производот треба да се пие во мали голтки, систематски да шмрка во аромата.

Со кои производи се комбинира

Со какви производи оди виното?
При купување на десертно вино или предност на опциите за јадење, како што е Радеда, не заборавајте да обрнете внимание на фактот дека овие производи се совршено комбинирани со широк спектар на гастрономски придружници. Со други зборови, сувото црвено вино во Абхази е одлично со мезе во форма на јадења со месо и сладолед.

Знаете ли? Линијата на вина на компанијата Вина и вода на Абхазија се заснова на 11 различни имиња, но Радеда во овој случај е една од најпопуларните.

Други намени

Ако купивте црвено суво Руеда и не ви се допаѓа, не брзајте да го ставите шишето надолу во далечниот агол на вашиот бар, бидејќи овој пијалок е во состојба совршено да се докаже во комбинација со широк спектар на коктели. Одлични мешавини врз основа на тоа може да бидат Луизијана, Кварталд, Мери Гарден, Касис, Фјери, Амонтиладо, Соул Бас и Кајзер. Секој од нив е загарантиран да донесе нешто ново и извонредно за ваше вкус..

Пијалоци од иста класа и вкус

Грузиско вино Бадагони Саперави
Да се ​​биде решителен fanубител на суво црвено вино, покрај Rueda во специјализирани продавници, треба да обрнете внимание на голем број други производи со сличен вкус и ароматични својства. Овие вклучуваат:

  • Фратели Мартини СантоОрсола Кјанти ДОЦГ. Рубин црвен склоп со пријатен прелив од калинка. Демонстрира избалансиран вкус со ноти на танин и црно овошје. Аромата остава суптилни тонови на црно овошје и ванила.
  • Бадагони саперави. Рубин пијалок со карактеристичен виолетова сјај. Неговата арома содржи комбинација од слива и бобинки, а според вкусот се следат траги од смрека и бела пиперка.
  • Луис Фелипе Едвардс Резерва Шираз. Искрено црвено вино со длабоки виолетови нијанси. Дабовите ноти се слушаат по неговиот вкус, а комбинацијата на зрело овошје и темно чоколадо се проследи во аромата.
  • Луис Фелипе едвардс карменер. Алкохол од рубин црвена боја со суптилни ноти на мока, миризлив тутун, чоколадо и зачини во аромата. Вкусот се заснова на мека комбинација на бобинки и танин..
Знаете ли? Компанијата за вина и води на Абхазија годишно произведува повеќе од 2,5 милиони шишиња ситно абхазиско вино.

Историска позадина

историја на брендот Вино и вода на Абхазија
За прв пат, Радеда се појави на полиците во продавниците во 2002 година. Произведен е од компанијата Вина и вода од Абхазија, која во 1999 година беше целосно реновирана во согласност со европските стандарди. Денес, производите на ова растение активно се снабдуваат низ цела Европа и се смета за еден од највисок квалитет. Сите алкохолни производи кои излегуваат од склопување на винаријата Сухуми, подлежат на темелно техничко-хемиска контрола.

Неверојатен вкус со уникатна природа

Абхазиско вино Радеда
Во секоја голтка абхазиско вино, Радеда, се крие уникатен вкус на ароматични бои. Всушност, веќе од првата голтка производот ги обвива пупките за вкус на потрошувачот, принудувајќи го веднаш да биде пренесен во терориите на цветни грозје изобела. Овој пијалок е совршен и за романтични вечерни дегустации и за големи прослави со голем број поканети гости. Дозволете си да го почувствувате исконскиот вкус на абхазиското занаетчиство.

Одете во најблискиот алкохолен бутик за шише црвено суво, кое е загарантирано да ги задоволи сите ваши ароматични и гастрономски амбиции.
Сподели на социјалните мрежи:

» » Преглед на вино