Се одликува со текила дон ulулио, видови пијалок и нивните цени

Текила „Дон ioулио“ - вистинско богатство за loversубителите на квалитетни алкохолни пијалоци. За производство на текила се користи синиот сок од агава без додавање на други алкохоли. Пијалокот, познат низ Мексико, стана познат низ целиот свет благодарение на почитувањето на вековната технологија и следејќи го традиционалниот рецепт. И, дури и сега, компанијата одбива да воведе нови технологии, оддавајќи почит на старите традиции и методи.

Гонзалез сфатил дека сака неговиот пијалок да се конзумира низ целиот свет. Така, во 1942 година тој купил мала дестилерија лоцирана во државата Халиско. Во тешко време за целото човештво, шансата дека е можно успешно развивање на вашата деловна активност беше близу до нула. Втората светска војна, луѓето страдаа од глад, немаа доволно пари не само во родната земја Julулио, Мексико, туку и во поразвиените земји. Еден по друг, бизнисмените ги затворија своите деловни активности заради банкрот.

Julулио Гонзалес беше малку загрижен за просперитетот на својата дестилерија, бидејќи првично имал намера бесплатно да ја дистрибуира текилата на блиски пријатели и роднини.

Сениор сонувал за создавање на совршен рецепт за текила, на кои тој го посветил својот живот. Создавањето пијалок со одличен вкус и после пиењето не би било мамурлакот не беше лесно. Целото слободно време го посвети на својата опсесија. Напорите почнаа да вроди со плод и секоја година Julулио го подобруваше рецептот за текила. Тој беше жесток противник на новооткриените адитиви кои го забрзуваат процесот на ферментација..

Со текот на годините, неговото име беше познато далеку од државата Халиско. Конусите од целиот свет се обратија до Julулио со барање да ги продадат текила. Ова го натерало Гонзалез да замисли дека неговата омилена работа може да стане работа.

Опис и производни карактеристики

Дон Julулио се смета за врвен алкохолен пијалок, кој е препознаен како репер на класичната мексиканска текила.

Производителите го ценат својот авторитет и се обидуваат да ги изведат сите фази на производство на најдобар начин. За производство на текила, специјално се одгледува сина агава. Процесот на собирање и другите фази на производство на пијалоци се вршат рачно..

Текила Дон ioулио се карактеризира со тврдина од 37-38. Исто така, карактеристична карактеристика е што за производството што ги користат исклучиво плодовите на сини грмушки од агиви кои достигнале најмалку 10 години. Нивната состојба ја следи тим на специјалисти кои избираат само зрели плодови за пијалокот. Во фаза на ферментација, текилата се истура во буре направено од американски даб.

Во последната фаза на производство, пијалокот се флашира во шишиња со брендирани производи изработени од дебело стакло. За секој пијалок има шише со одредена форма, но нивното присуство е обединето со натписот „Дон Julулио“, кој е исцеден на стакло.

Сорти пијалоци под брендот Дон Julулио

Бланко

Единствениот див пијалок од марката Дон ioулио. Се карактеризира со недостаток на боја и пријатна арома со ноти на цитрус и агава. Има сладок вкус со изразени пиперско-билни нијанси.

Репосадо

Текила со слама нијанса, која се чува во дабови буриња 8 месеци во последната фаза на производство. За тоа време, Дон ioулио Репосадо успева да стекне Исклучителна арома што комбинира лимон и зачинети ноти.

Погледот има благ вкус, во кој нијансите на цимет и чоколадо се јасно воочливи. Остава ненаметлив вкус на карамел-орев по себе. Експертите препорачуваат да пијат пијалок разладена.

Анејо (Агејо)

Пијалок со богата килибар-златна нијанса. Текила старее во дабови буриња 18 месеци. Ажео има нежна арома на карамел со суптилни ноти на грејпфрут. Вкусот се открива во комбинација на ирис, даб, мед и агава овошје. Овој вид текила остава долга завршница ѓумбир-мед..

70 Ажејо Кларо

Алкохолен пијалок кој се карактеризира со недостаток на боја и старее во дабови буриња од бел американски даб 18 месеци. Оваа текила беше претставена на пазарот во чест на 70-годишнината од Дон ioулио.

Внимателното филтрирање гарантира дека пијалокот стекнува мек и рафиниран вкус, што открива ноти на ванила, мед и суптилна сенка на изгорен даб. Се продава само во Мексико и САД..

1942 година

Yellowолта текила со осетлива црвена привлечност, која е во буриња веќе 2,5 години. Дон Julулио 1942 година има изразен вкус на ванила. И вкусот е контрастна комбинација на агава и ванила со горчината што ја дава дабот. Остава ванила финиш со дабови ноти што не остава дегустатор долго време.

Вистински

Рафиниран пијалок од ултра премија класа, кој старее во буриња 3-5 години. Сознанијата претпочитаат да пијат ваков вид текила од широки чаши, што им овозможува на ароматичните нијанси подобро да се отворат.

Пијалокот има исклучителна арома на агава и лимон.. Вкусот е хармонична комбинација на мед, чоколада, бадеми, претворајќи во вкус со навестувања од ванила и коњак.

Цена во Москва

Цените за текилата Дон Julулио се високи, се должи на фактот дека пијалокот припаѓа на премиум класата. Кога купувате, вреди внимателно да ја прегледате пакувањето за да бидете сигурни дека решетката не е лажна. Во табелата се прикажани просечните цени за различни видови текила од овој бренд во специјализирани продавници во Москва и разни онлајн продавници:

Вид на текила Цена
Бланко 4000 Бришење
Репосадо 4500 Бришење
Ажео 7900 Бришење
1942 година 15 000 Бришење
Вистински 60 000 Бришење

Текила од марката Дон ioулио е одличен избор за оние кои пред сè го ценат квалитетот и се подготвени да платат значителна сума за ова. Веќе многу години, ниту еден од мексиканските брендови не може да го надмине квалитетот и вкусот на Дон Julулио. Ова е она што allowed овозможи на текилата на оваа компанија да ја освои титулата референца.

Сподели на социјалните мрежи:

» » Се одликува со текила дон ulулио, видови пијалок и нивните цени